Domain felvétele a cPanelre Nyomtatás

  • domain, cpanel, tartományok, regisztráció, domain regisztráció, bejegyzés, tárhely, kiegészítő tartomány, public_html, aldomain, alias domain
  • 1

A weboldalak illetve a levelezések használatához a domain neveket fel kell venned a tárhelyedre. Amikor elsőnek rendelsz tárhelyet és domain nevet, akkor a rendszer automatikusan összepárosítja a domain nevet a tárhelyhez, de a későbbiekben ezt neked külön kell felvenni.

 

A domainek felvételéhez vagy módosításához jelentkezz be a cPanel tárhelyedre, erről részletes leírást itt találhatsz.

1. Fődomain a tárhelyen

A megrendeléskor a tárhelyhez az egyik domain nevet fő domainként (elsődleges tartományként) rendeljük hozzá, amit annyit jelent, hogy a weboldal tartalmát a public_html mappába kell feltölteni.

Az összes többi domain tetszőleges mappában helyezhető el. Javasoljuk, hogy a public_html-en kívül, a domainnévvel megegyező nevű mappába helyezd el! A fődomaint a cPanelen a jobb oldalon található információs sávban ellenőrizhetjük.

 

2. Új domain felvétele a tárhelyre

Ha több domain névvel rendelkezel, akkor a Kiegészítő tartományok vagy a Tartományok menüpontban tudod felvenni az új domaineket és felvétel után automatikusan egy új mappát készít neki a cPanel.

Ha pedig parkoltatott domain nevet szeretnél beállítani, ami alatt tartalom nem lesz, csak szeretted volna megvásárolni, vagy átirányítani másik tartalomra, akkor azt az Aliasok menüpont alatt tudod felvenni.

Ha egy aldomaint szeretnél beállítani (pl: blog.domain.hu), akkor azt az Altartományok menüpont alatt tudod megtenni.

 

  • Kiegészítő tartomány:

    Egy új tartomány létrehozásához meg kell adnod az új tartománynevet (vagyis domain nevet) és amikor átkattintasz a következő részhez, akkor automatikusan kitölti a sorokat. Ezt nyugodtan így hagyhatod. A Dokumentumgyökér résznél láthatod, hogy milyen mappa nevet adott a cPanel, ez a domain névvel megegyező szokott lenni. Ezután kattints a Tartomány hozzáadására.

    A cPanel felajánlja, hogy szeretnél-e a mappához külön FTP fiókot készíteni, amit kiadhatsz a fejlesztőnek, ha más készíti a weboldalad. Az FTP fiók létrehozását az FTP-fiók hozzáadása résznél olvashatsz bővebben.

  • Altartományok/Aldomainek:

    Altartományt/Aldomaineket is létre tudsz hozni a cPanel, ha szeretnél a meglévő domained-hez kapcsolódóan egy másik weboldalt elkészíteni, akár egy Blog (pl: blog.domain.hu) oldalt, vagy a Webshopokhoz (pl webshop.domain.hu). Itt egy külön mappába, a már meglévő oldaladtól különálló weboldalt készíthetsz el.

    Altartománynak vedd fel azt az előtagot, amit a domain neved elé szeretnél helyezni (pl blog). Ha több domain van a tárhelyeden, akkor a Tartományok résznél kiválaszthatod, melyikhez szeretnél altartományt létrehozni. A Dokumentumgyökérnél az előzőekhez hasonlóan, szintén érdemes megadni mappanévnek a domain nevét, hogy könnyen beazonosítható legyen. A Létrehozásra kattintva eltudod készíteni az új aldomained.

  • Aliasok/Parkoltatott domainek:

    Aliasnak vagy Parkoltatott domainek felvehetsz olyan domain neveket, amiket lefoglaltál, mivel a te arculatodhoz illeszkedik és nem szeretnéd, hogy mások beregisztrálják, vagy ha szeretnéd a weboldaladra átirányítani, hogy ha bárki beírja a böngészőbe, akkor a weboldaladra irányítsa őket.

    Az új Aliashoz add meg az új domain neved és kattints a Tartomány hozzáadására.

    Amikor ez megtörtént, a domain névvel párhuzamosan az Átirányítás kezelése lehetőség segítségével betudod állítani, hogy melyik weboldaladra irányítanád át domain nevet.

    Az átirányításról bővebben az Átirányítások résznél olvashatsz.


Hasznosnak találta ezt a választ?

« Vissza